MPO წინასწარ შეწყვეტილი სისტემა, რომელიც გამოიყენება მონაცემთა ცენტრის კაბელირებაზე

გლობალური მობილური კომუნიკაციები 5G ეპოქაში შევიდა.5G სერვისები გაფართოვდა სამ მთავარ სცენარზე და ბიზნესის საჭიროებებმა განიცადა მნიშვნელოვანი ცვლილებები.გადაცემის უფრო სწრაფი სიჩქარე, დაბალი შეყოვნება და მონაცემთა მასიური კავშირები არა მხოლოდ დიდ გავლენას მოახდენს პირად ცხოვრებაზე, არამედ დიდ ცვლილებებს მოუტანს საზოგადოების განვითარებას, განაპირობებს ახალი აპლიკაციების ბაზრებს და ახალ ბიზნეს ფორმებს.5G ქმნის „ყველაფრის ინტერნეტის“ ახალ ეპოქას.

MPO წინასწარ შეწყვეტილი სისტემა, რომელიც გამოიყენება მონაცემთა ცენტრის კაბელირებაზე

5G ეპოქაში ქსელის უფრო სწრაფ სიჩქარესთან გამკლავების მიზნით, საწარმოთა მონაცემთა ცენტრების საკაბელო პრობლემა ასევე განიცდის განახლებას.მონაცემთა ტრაფიკის აფეთქებასთან ერთად, დიდი მონაცემთა ცენტრების განახლება და გაფართოება გახდა უფრო გადაუდებელი ამოცანა ინდუსტრიის გრძელვადიანი და ჯანსაღი განვითარებისთვის.ამჟამად, მთლიანი გამტარუნარიანობის განახლების რეალიზაციის მიზნით, მონაცემთა ცენტრი ჩვეულებრივ აღწევს ამას პორტების რაოდენობის გაზრდით და პორტის გამტარუნარიანობის განახლებით.თუმცა, კაბინეტების ფართომასშტაბიანი და დიდი რაოდენობის გამო, ასეთი მასშტაბური მონაცემთა ცენტრები უფრო რთულია ყოველდღიური მუშაობისა და ტექნიკური მენეჯმენტის შესასრულებლად და უფრო მაღალი მოთხოვნები აქვთ მონაცემთა ცენტრის სტრუქტურასა და გაყვანილობაზე.

პრობლემები, რომლებსაც აწყდება მონაცემთა ცენტრის ფართომასშტაბიანი კაბელი:
1. მაღალი სიმკვრივის პორტები ზრდის მშენებლობის სირთულეს;
2. სივრცის დიდი მოთხოვნა და ენერგიის მაღალი მოხმარება;
3. საჭიროა უფრო ეფექტური განლაგება და მონტაჟი;
4. შემდგომი შენარჩუნებისა და გაფართოების დატვირთვა დიდია.

MPO წინასწარ შეწყვეტილი სისტემა, რომელიც გამოიყენება მონაცემთა ცენტრის კაბელზე1

ოპტიკური პორტის განახლება ერთადერთი გზაა დიდი მონაცემთა ცენტრებისთვის.როგორ გავზარდოთ გადამცემი არხის სიჩქარე და მივაღწიოთ უფრო სწრაფ ქსელს ადრეული ექსპლუატაციისა და ტექნიკური ხარჯების გაზრდის გარეშე?Aipu Waton-ის მონაცემთა ცენტრის ინტეგრირებული საკაბელო გადაწყვეტა გვთავაზობს MPO წინასწარ დასრულებული სისტემის გამოყენებას ოპტიკური ბოჭკოვანი ბირთვების რაოდენობის გასაზრდელად და უფრო მაღალი პორტის სიმკვრივის უზრუნველსაყოფად.გაყვანილობის პროცესი დაზოგავს ინსტალაციის დროს და ხარჯებს და შეუძლია გააუმჯობესოს სისტემის უსაფრთხოება და საიმედოობა, უზრუნველყოს სისტემის მაღალი მოქნილობა და მასშტაბურობა და მომავალში უფრო მაღალი სიჩქარის აპლიკაციების მხარდაჭერა.

MPO წინასწარ შეწყვეტილი სისტემა, რომელიც გამოიყენება მონაცემთა ცენტრის კაბელზე2

MPO წინასწარ შეწყვეტილი სისტემის მახასიათებლები შემდეგია:
● სრული დაფარვა: წინასწარ გათიშული სისტემა შედგება წინასწარ გათიშული საბარგულის ოპტიკურ-ბოჭკოვანი კაბელებისგან, წინასწარ დამთავრებული გაფართოების კაბელებისგან, განშტოების კაბელებისგან, გადაცემის მოდულებისგან, წინასწარ დამთავრებული ყუთებისგან და წინასწარ დასრულებული ყუთის აქსესუარებისგან.
● დაბალი დანაკარგი: იმპორტირებული მაღალი ხარისხის 12-პინიანი და 24-პინიანი MPO სერიის კონექტორები გამოიყენება სტანდარტული დანაკარგისა და ულტრა დაბალი დანაკარგის უზრუნველსაყოფად.
● ოპტიკური ბოჭკოვანი განახლება: უზრუნველყოს OM3/OM4/OS2 მაღალი ხარისხის ოპტიკური ბოჭკოვანი კაბელების და კომპონენტების სრული სერიის უზრუნველყოფა, რომლებიც სრულყოფილად აკმაყოფილებენ სხვადასხვა ტიპის ოპტიკური მოდულების მოთხოვნებს გადამცემი მედიისთვის.
● პორტის სივრცის დაზოგვა: მაღალი სიმკვრივის სამონტაჟო სივრცე (1U შეიძლება მიაღწიოს 144 ბირთვს), დაზოგავს დაახლოებით 3-6-ჯერ სივრცეს კაბინეტისთვის;
● მაღალი საიმედოობა: წინასწარ დასრულებული შიგთავსები და აქსესუარები იღებენ პრაქტიკულ და საიმედო სამრეწველო დიზაინს, რათა უზრუნველყონ მომხმარებლების სწრაფი და მოქნილად დასრულება აღჭურვილობის ონლაინ გამოყენებასა და მიწოდებაზე.
● ასაწყობი: წინასწარ დასრულებული ოპტიკური კაბელები და კომპონენტები ასაწყობია ქარხანაში, 100% შემოწმებულია და უზრუნველყოფილია ქარხნული ტესტის ანგარიშებით (ჩვეულებრივი ოპტიკური შესრულების ტესტი და 3D ტესტი), პროდუქციის გამოყენების სრული მიკვლევადობის ზომებით, რათა უზრუნველყოს პროექტის წარმატებული განხორციელება. .
● უსაფრთხოება: უზრუნველყოთ დაბალი კვამლის ჰალოგენისგან თავისუფალი, ცეცხლგამძლე და სხვა ოპტიკური კაბელის ქურთუკის ვარიანტები პროექტის დიზაინის მოთხოვნების შესაბამისად.
● მარტივი კონსტრუქცია: წინასწარ გათიშული სისტემა არის plug-and-play და საგრძნობლად მცირდება კაბელების რაოდენობა, მცირდება მშენებლობის სირთულე და მცირდება მშენებლობის ვადა.
MPO წინასწარ დასრულებული სისტემის გადაწყვეტა შედგება ბოჭკოვანი ბოჭკოების სრულ ასორტიმენტისგან, როგორიცაა ოპტიკურ-ბოჭკოვანი კაბელები, ხერხემლის გაფართოების ოპტიკურ-ბოჭკოვანი კაბელები, მოდულები, განშტოების ოპტიკურ-ბოჭკოვანი კაბელები, პატჩ-პანელები და ჯუმპერები.

MPO წინასწარ შეწყვეტილი სისტემა გამოიყენება მონაცემთა ცენტრის კაბელზე3

იქნება ეს მონაცემთა ცენტრის ძირითადი ქსელის მშენებლობა თუ მხოლოდ მცირე რაოდენობის ქსელის განახლება, საჭიროა უკეთესი საკაბელო სისტემები და საკაბელო მართვის გადაწყვეტილებები, რათა მონაცემთა ცენტრი გახდეს უფრო ეფექტური, უსაფრთხო და უფრო ორგანიზებული.

Aipu Waton-ის MPO წინასწარ დასრულებული სისტემა არის მაღალი სიმკვრივის, მოდულური ბოჭკოვანი კაბელის კავშირის გადაწყვეტა.შეწყვეტა და ტესტირება ხდება ქარხანაში, რაც საშუალებას აძლევს ადგილზე ინსტალერებს მარტივად და სწრაფად დააკავშირონ წინასწარ შეწყვეტილი სისტემის კომპონენტები ერთმანეთთან.ეს გამოსავალი არა მხოლოდ რეალურ დროში და ეფექტურია, არამედ უზრუნველყოფს ქსელის უსაფრთხოების ნორმალურ მუშაობას, აუმჯობესებს მშენებლობის ეფექტურობას და ამცირებს მშენებლობის პერიოდს.ასეთი გადაწყვეტილებების განლაგებით, საწარმოებს შეუძლიათ არა მხოლოდ შექმნან მარტივი და ლამაზი მონაცემთა ცენტრები, არამედ გააუმჯობესონ ინფრასტრუქტურის მენეჯმენტი და დააკვირდნენ ქსელის დაკავშირებას, რათა განახორციელონ უფრო ეფექტური მართვა და მათი მონაცემთა ინფორმაციის დაცვა.


გამოქვეყნების დრო: მაისი-06-2022